Kącik dla rodziców - warto przeczytać

Tam, gdzie króluje wyobraźnia, czyli pasja czytania.

Wspólne czytanie jest jedną z najwspanialszych, ale też najważniejszych czynności, jakie  dorośli mogą wykonywać razem z dziećmi, oraz jedną z ważniejszych pasji, jaką mogą zaszczepić w życiu małego człowieka. O zaletach czytania książek powiedziano już wiele, ale chyba wciąż za mało, skoro każdego roku słyszymy, że czytelnictwo w Polsce spada lub jest na stały lub na bardzo niskim poziomie. Bardzo często przedszkole jest jedynym miejscem, w którym dzieci mają styczność z czytającym dorosłym. Dlatego warto pielęgnować nawyk wspólnego czytania i pokazać maluchom, zwłaszcza tym, które rzadziej mają dostęp do czytania w domach rodzinnych, że w świecie książek kryje się mnóstwo wspaniałych emocji – zazwyczaj więcej niż w ekranach telefonów i komputerów – choć na pierwszy rzut oka tego nie widać.

Wspólne czytanie jest jedną z najpiękniejszych, ale też najważniejszych czynności, jakie dorośli mogą wykonywać razem z dziećmi, oraz jedną z ważniejszych pasji, jaką mogą zaszczepić w życiu małego człowieka.