Wycieczka do lasu w Szczucinie

W dniu 15 października obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień Drzewa". W związku z realizowaną tematyką kompleksową odbyliśmy wycieczke do lasu, po to, aby w środowisku naturalnym przeprowadzić zajęcia przyrodnicze. W trakcie spaceru po loesie dzieci metodami aktywizującymi - z pomocą pana leśniczego nazywały podstawowe gatunki drzew, poznawały budowę drzewa i porównywały korę oraz przekroje pni różnych gatunków. Obserwowaliśmy młode dzrewostany iglaste i liściaste a także sposób sadzenia drzew. W wycieczce  dzieciom towarzyszyło liczne grono rodziców. Aktywnie i przytjemnie spędzony czas służył nabywaniu doświadczeń w obcowaniu z przyrodą oraz kształtowaniu świadomości pedagogicznej. Z wycieczki przywieźliśmy wiele wrażeń, wiedzę i materiał przyrodniczy, który wzobacił nasz kącik przyrody.