Wycieczka do lasu w Szczucinie

W dniu 15 października odchodziliśmy w przedszkolu "Dzień Drzewa". W związku z realizowaną tematyką kompleksową odbyliśmy wycieczkę do lasu, po to, aby tam w środowisku naturalnym poprowadzić zajęcia przyrodnicze. W trakcie spaceru po lesie dzieci metodami aktywizującymi - z pomocą pana leśniczego nazywały podstawowe gatunki drzew, poznawały budowę drzewa i porównywały korę oraz przekroje pni różnych gatunków. Obserwowaliśmy młode drzewostany iglaste i liściaste a także spsoób sadzenia dzrew. W cycieczce dzieciom towarzyszyło liczne grono rodziców. Aktywnie i przyjemnie spędzony czas służył nabywaniu doświadczeń w obcowaniu z przyrodą oraz kształtowaniu świadomości proekologicznej. Z wycieczki przywieźliśmy wiele wrażeń, wiedzę i materiał przyrodniczy, który wzbogacił nasz kącik przyrody.